Ticaret Sicili Gazetesi

Ticaret Sicili Gazetesi Nedir?

Ülkemizde kurulan bütün şirketler Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayınlanmak zorundadır. Sadece kurulan şirketler değil, yapılarında değişiklik yapılan tüm firmaların bilgileri de yayınlanmakta olup, bir şirket kurulduğunda bu gazeteye ilan verilmesi gerekmektedir. Dünyadaki tüm ülkelerde buna benzer gazete bulunmaktadır.

Ne İşe Yarar?

Şirketlerin adres değişiklikleri, yönetim ve kadrolarda değişiklikler gibi bir çok değişiklikler yayınlanmaktadır.

Şirketlerin rakip şirketleri incelemesi, firmalar ile ilgili bütün bilgileri, neler olup bittiğini görmesi için büyük önem arz etmektedir.
Ticaret Sicili Gazetesi hafta sonları hariç her gün çıkarılmaktadır.

Ticaret Sicili Gazetesi Çevirisi Nerelerde Kullanılır?

Ticaret sicili gazetesi tercümesi firmaların genelde yurt dışı kaynaklı işlerinde talep edilir.

  • Firma yurt dışında ortaklık yapacaksa
  • Kendisi yurt dışında ofis büro satış yeri gibi bir yer kurarken
  • Vize işlemlerinde
  • Satışlarda ve sözleşme aşamalarında
  • Yurt dışında yatırım esnasında

gibi bir çok kalemde ticaret sicili gazetesinin çevirisi istenmektedir.

Ticari vize ile yurt dışına çıkacak kişilerin başvuru evrakları arasında Ticaret Sicili Gazetesi ve Ticaret Sicili Gazetesi Çevirisi mutlaka bulunmalıdır.

Yurt dışında iş yapan firmaların kendi elemanları yurt dışına götürmeleri ve orada istihdam etmeleri için Ticaret Sicil Gazetesini yeminli tercüme bürosu aracılığıyla ilgili dile çevirisini yaptırmalıdır. Yeminli tercüman tarafından yapılan Ticaret Sicil Gazetesi çevirisi ile Noter tarafından onaylandıktan sonra başvuru veya diğer işlemlerde kullanılabilir.

BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri olarak 102 dilde ihtiyacınıza göre ve siz değerli müşterilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla, belgelerinizin çevirileri noter onayı yapılıp, apostil işlemi ve gerekli olduğu durumlarda Dışişleri Bakanlığı ve Elçilik onayından sonra Türkiye’nin herhangi bir şehrine veya yurtdışına kargo ile gönderim yapılmaktadır.

Noter onaylı ticaret sicili gazetesi çevirisi için gereken tek şey bizimle iletişime geçmek !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir