Teknik Çeviri Terminolojisi

Teknik Çeviri Terminolojisi

Uluslararası çapta faaliyet gösteren büyük şirketler, ana terminoloji yönetiminin gerekliliğine ihtiyaç duymuşlardır ve birkaç yıldır bu sistemleri kullanmaya başlamışlardır.

Çalışanlar ana terminoloji veri tabanını kullandıkça, şirketin sinerjisi ve menfaatleri daha çok artmaktadır.

Çeviride ve Kontrolde Terminoloji

Çevirileri kontrol ederken, mühendislerimiz doğru terminolojiye büyük önem vermektedir. Bu durum bazı zamanlarda uzun süre araştırma gerektirir. Her müşteri için İnternet tabanlı bir terminoloji veri tabanı oluşturuyoruz ve bunu her siparişle genişletiyoruz.

Müşteri olarak, sizler ve meslektaşlarınız bu veri tabanına çevrim içi olarak erişim ve veri yönetimine katılma olanağına sahipsiniz.

Ana terminoloji veri tabanının tüm avantajlarından yararlanmak için herhangi bir ek altyapıya veya özel eğitimli personele ihtiyacınız yoktur.

Merkezi İnternet Tabanlı Terminoloji Yönetimi

Tüm çalışanlarınız bu terminolojiyi kısıtlama olmaksızın kullanabilir. Bizler veri tutarlığına dikkat ederken, aynı zamanda terminolojiyi kendiniz girebilir ve değiştirebilirsiniz.

Sistem, verileriniz girdileriniz tarafından silinmeyecek şekilde yapılandırılmıştır. Bu nedenle, tüm çalışanlarınız ana terminoloji veri tabanından maksimum fayda elde edebilir ve uzmanlık bilgilerini herhangi bir risk içermeden veri tabanına dahil edebilir.

İşbirliğiniz, teknik metinlerinizin düzenli çevirisi ile şirket dilinizin tutarlı bir şekilde kullanılmasını sağlar.

PTS Çevirilerde Terminoloji Yönetimi

Her çeviride, terminolojinizi ücretsiz olarak alırız ve belgelendiririz.

Mevcut terminoloji listeleri sisteme aktarılabilir.

Tüm terminoloji veri tabanı her zaman size özel olarak kalır ve her zaman bir Excel dosyası olarak sistemden dışa aktarılabilir.

Teknik çeviri hakkında daha detaylı  bilgi ve teknik çeviri ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir