Refakat Tercüme

Refakat Tercümanlığıyla İlgili Bilmeniz Gereken Üç Şey

1- Refakat tercüme ifa eden kişilerin tercümanlık dışında bazı diğer görevleri de vardır. Bu tercümanlar aynı zamanda rehberlik yaparlar ve yapılacakların takvim/programını hazırlar. ABD’de bir işletme sahibi olduğunuzu düşünün, ve Hindistan’daki üretici firmanızı ziyaret etmeniz gerekiyor. Gideceğiniz ülkedeki prosedürleri, işlemleri, belirli konularda nelerin yapılacağına çok aşina değilsiniz. Bu gibi durumlarda refakat tercüme yapacak tercümanlar sizin için çok değerli bir kaynak olmaktadır. Onlar olmadan, bu işlemleri nasıl yapacağınızı bilemeyebilirsiniz, hatta gideceğiniz ülkeyi tam olarak bilmediğinizden dolayı kaybolabilirsiniz.

2. Muhtemelen seyahatiniz için birden fazla tercümana ihtiyaç duyacaksınız. Konferansta sunum yaparken ya da bir fuarda potansiyel yeni müşterilerle görüşüyorsanız, günün yaklaşık 10-12 saatini hatta bazı durumlarda daha fazlasını işiniz için geçiriyor olursunuz. Yurt dışında olduğunuzda tercümanlar hem gideceğiniz ülkenin kültürüne uygun olarak hem de yabancı dil yardımıyla sizin işinize yardımcı olacaktır. Ekibinizde birden fazla refakat tercüme yapacak tercümanın olması işinizi kolaylaştırmak adına önemli rol oynamaktadır.

3. Güvenilir tercüme şirketiyle çalışarak güvenilir tercümanları yanınıza alın. Bu tercümanların kritik/önemli toplantılarda yer alacağını veya normalde kimseyle paylaşamayacağınız bilgileri tercümanlarla paylaşacağınızı unutmayın. Bu neden refakat tercümanları oldukça önemli bir görev üstlenmektedir.

Refakat tercümana ihtiyacınız olduğu takdirde bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir