PPC
PPC

Uluslararası PPC (Tıklama başına ödeme) ve Kültürlerarası Görüntü Tasarımı Uygulamaları

Her yıl milyonlarca şirket çevrimiçi reklam kampanyalarına milyonlarca dolar yatırım yapıyor. Bunun nedeni, tıklama başına ödeme kampanyalarının, her boyuttaki işletmenin marka bilinirliğini artırması ve yeni müşteriler tarafından bulunması için kanıtlanmış bir yöntem olmasıdır. Yurtdışında büyüyen işletmeler için, uluslararası PPC reklamlarına duyulan ihtiyaç çeşitli zorluklar taşımaktadır. Örneğin, PPC reklamlarımız yeni anahtar kelimeleri hedeflemelidir; bu nedenle, bölgeye özgü anahtar kelime araştırması gerekecektir. Ayrıca, mesajımızı yalnızca kitlenizin diline değil, aynı zamanda kitlenizin beklentilerine de uyarlamamız gerekiyor. Reklamımız doğru tonda mı? Reklamımız, bu yeni pazardaki rakiplerimizin arasından sıyrılmamıza nasıl yardımcı olabilir?

Uluslararası PPC kampanyalarımız için görüntülü reklamlar (yalnızca arama ağı reklamları değil) kullanacaksak, temel zorluklarımızdan biri tasarımla ilgilidir. Reklamlarımız dikkat çekici ve anlaşılması kolay olmalıdır.

Kültür farkında olmasak bile kendini her ortamda gösterir. Örneğin, konuştuğumuz dilde, genel dünya görüşümüz ve günlük davranışlarımız vs. Ama aynı zamanda daha az belirgin yollarla derinlemesine işlenmiştir. Ayrıca bilgi kullanma şeklimizi de etkiler.

Uluslararası PPC Kampanyaları ve Tasarım

Uluslararasılaştırma

Yerelleştirme, bir ürünün, platformun veya belgenin yeni bir yerel düzenlemenin dilsel, kültürel ve düzenleyici standartlarını karşılayacak şekilde uyarlandığı bir işlemdir. Çeviri yerelleştirmenin çok önemli bir parçası olmakla birlikte, yerelleştirme dilin ötesine geçmeyi amaçlamaktadır. Ancak, bir içeriği yerelleştirmeden önce, onu uluslararası düzeye uygun hale gerekir. Uluslararası düzeye uygun hale getirme, onu belirli bir kültüre cazip kılan ve yerelleştirmeye hazır hale getiren tüm unsurları içermesi demektir. Doğru şekilde uluslararasılaştırma, yerelleştirilmiş sürümlerimizin markamızla tutarlı olmasını sağlar.

Uluslararasılaştırma, uluslararası PPC kampanyaları söz konusu olduğunda hayati bir ilk adımdır. Reklamlarımızın yerel bölgelerde tutarlı ve marka bilinci içinde olabileceğinden emin olmalıyız. Örneğin; yazı biçimlerimizin yabancı alfabe için kullanılabileceğinden emin olmayı ve görüntülerimizin sahip olması gereken özellikleri tanımlamayı içerir, böylece tutarlı kalırken farklı yerel ayarlara uyum sağlayabiliriz.

Kaydedici Transfer Dili (RTL) için Tasarım

İbranice veya Arapça gibi RTL dilleri için tasarım yapmak için, bazı yapıları ve öğeleri yansıtmamızı gerekir.

Reklamların sağdan sola okunacağını ve bunları buna göre yapılandıracağını unutmayın. Reklamınızda bir harekete geçirici mesaj ve ok bulunan bir düğme varsa, okun soldaki harekete geçirici mesajda olması gerektiğini dikkate alın.

Ankara Yeminli Tercüme – Ankara Ticari Danışmanlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir