Son Okuma

Kırmızı Kalemler İz Bırakırlar

Düzeltme/prova okuması yapan kişiler kırmızı kalemlerini çıkardıklarında, asıl amaçları okuyucunun anlamasını engelleyebilecek hataları belirlemek ve bu hataları ortadan kaldırmaktır. Bu görevin bir yönü, belli bir düzeltme ekonomisidir: Bir düzeltme/prova okuması yapan kişi zamanını garantili değişiklikler için harcamalıdır. Bu değişiklikler dil bilgisi hataları ve garip kullanımlarla ilişkilidir.

Purdue Üniversitesi’ndeki çevrimiçi yazım laboratuvarı, dil mekaniğindeki hataları tanımlamayı öğrenmek için birçok kaynak sağlamaktadır. Bu resmi hatalar tek bir sayfada bırakılamaz çünkü bırakılanlar çoğu zaman İngilizce dili olarak nitelendirilemeyebilir. Şehrin ortasındaki bir büyük çukur gibidirler ve hızlıca bu durumun üstesinden gelinmesi gerekmektedir.

Kullanım, insanların günümüzde sözcüklerle anlamlarını nasıl bağladığını yansıtır. Kullanımlar zamanla değişebilir ve bu eğilimleri göz ardı etmek felaket etkilere neden olabilir.

Belirli terimlerin veya cümlelerin kullanımlarını ayrıntılı bir şekilde tanımlamak için literatürden ve akademiden referans alan özel arama motorları vardır. Ancak, hızlı kontrol için Google Books Ngram Viewer programı vardır. Yüzyıllar boyunca yayılan büyük bir kitap kümesinde zaman içindeki ifadelerin sıklığını bulmak için düzgün bir programdır.

Dil bilgisi uzmanı gibi düşünmeye başlamak için günlük yazılarınızda bu programları kullanın. Bunlar gibi güvenilir programlar, yazma tercihlerinizi desteklemek ve yazınızı daha etkili yapmak için oluşturulmuştur.

BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri olarak 102 dilde ihtiyacınıza göre ve siz değerli müşterilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla, belgelerinizin çevirileri noter onayı yapılıp, apostil işlemi ve gerekli olduğu durumlarda Dışişleri Bakanlığı ve Elçilik onayından sonra Türkiye’nin herhangi bir şehrine veya yurtdışına kargo ile gönderim yapılmaktadır. Siz değerli müşterilerimize kolaylık sağlamak amacıyla, Whatsapp uygulaması, e-posta gibi uygulamaları kullanmaktayız. Bahse konu uygulamalardan herhangi biri vasıtasıyla belgenizi veya belgelerinizi göndererek tercüme hizmeti alabilirsiniz. Belgeleriniz alanında uzman yeminli tercümanlarımız tarafından tercüme edilmektedir. Son Okuma / Proofreading ihtiyaçlarınız için gereken tek şey 0312 479 42 86 numaralı telefondan veya info@bsitercume.com / bsitercume@gmail.com adreslerinden bizimle iletişime geçmek.