Pasaport Tercümesi

 

Pasaport Tercümesi

Yurt dışına çıkarken ve ülkeye giriş yaparken kullanılan resmi bir belge olma niteliği taşıyan pasaportlar için bir çok farklı kurum tarafından tercüme talebinde bulunulabilir. Önemli bir kimlik olan pasaport tercüme işleminin söz konusu dile hakim ve bu alanda tecrübeli yeminli tercümanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Pasaport Tercümesi Çeşitleri

Pasaport genel olarak 3 çeşit onay ile kullanılır.

  • Yeminli tercüman imzalı
  • Noter onaylı 
  • Apostil onaylı

Pasaport Tercümesinin Gerekli Olduğu Durumlar

  • Yabancı uyruklu vatandaşların ülkemizde resmi kurumlarda işlemlerini yapacağı zaman gerekli olmaktadır.
    (Noterlik işlemleri, gayrimenkul alım-satım, araç alım-satım, hastane, vb.)
  • Yurt dışı ziyaretler (Ticari amaçlı, eğitim amaçlı, turistik amaçlı)

Pasaport Çevirisi Ne kadar Süer?

Çeviri işlemine onay verildiğinden itibaren maksimum 15 dakika içerisinde çeviri işlemi tamamlanır ve ardından noter onayı işlemine geçilir.

Siz değerli müşterilerimize kolaylık sağlamak amacıyla, Whatsapp uygulaması, e-posta gibi uygulamaları kullanmaktayız. Bahse konu uygulamalardan herhangi biri vasıtasıyla belgenizi veya belgelerinizi göndererek tercüme hizmeti alabilirsiniz. Belgeleriniz alanında uzman yeminli tercümanlarımız tarafından tercüme edilmektedir.

BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri olarak 102 dilde ihtiyacınıza göre ve siz değerli müşterilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla, belgelerinizin çevirileri noter onayı yapılıp, apostil işlemi ve gerekli olduğu durumlarda Dışişleri Bakanlığı ve Elçilik onayından sonra yurt içi veya yurt dışına kargo ile gönderim yapılmaktadır.

Pasaport çevirisi ihtiyacınız için gereken tek şey bizimle iletişime geçmek !