Öğrenci Belgesi

Öğrenci Belgesi Nedir?

Eğitimine devam etmekte olan ya da mezun olmaya hak kazandığı halde henüz mezuniyet belgesi hazırlanmamış olan öğrenciler için düzenlenen belgedir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında okuyan ilköğretim öğrencileri ve YÖK’e bağlı yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrenciler için ilgili kurumlar tarafından düzenlenir.

Yükseköğretim öğrenci ve mezunlarının gerçekleştirdiği pek çok işlem de e-devlet sisteminde yer alıyor. Böylece başka bir şehirde hatta başka bir ülkede olsanız bile, akademik hayatınıza ait verilere kolayca ulaşabilir, başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

E-devlet Öğrenci Belgesi Geçerli mi?

E-devletten alınan öğrenci belgesi, elektronik imzalıdır. Bu belgeyi tüm resmi kurum ve kuruluşlarda kullanabilirsiniz. Belgenin üzerinde bulunan barkod numarası, belgeyi teslim ettiğiniz kurum tarafından sorgulanabilir ve böylece doğruluğu anlaşılabilir.

Bazı kurumların istediği belgeler, özel bir açıklama gerektirebilir. Bu durumda öğrenci belgesini okulunuzun öğrenci işlerinden almalısınız. Öğrenci işlerinden belge almak için bizzat başvuruda bulunmanız ya da belgeyi sizin için alacak kişiye imzalı bir dilekçe vermeniz gerekir. Özel bir açıklama gerektirmeyen öğrenim belgelerini başvuruda bulunduğunuz gün hemen alabilirsiniz. Çoğu okul bunun için başvuru formu doldurmanızı istemez. Fakat eğer istediğiniz belge özel bir açıklama gerektiriyorsa, bunun için başvuru talep formu doldurmanız gerekir. Bu formu elden, faks yoluyla, e-posta vasıtasıyla ya da postayla okulunuza iletebilirsiniz.

Öğrenci belgesi Çevirisi

Yurt dışında eğitim görmek isteyen veya Erasmus programına katılacak öğrencilerden öğrenci belgesinin çevirisi talep edilmektedir.

Yeminli tercüman tarafından yapılan öğrenci belgesi çevirisi Noter tarafından onaylandıktan sonra başvuru veya diğer işlemlerde kullanılabilir.

BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri olarak 102 dilde ihtiyacınıza göre ve siz değerli müşterilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla, belgelerinizin çevirileri noter onayı yapılıp, apostil işlemi ve gerekli olduğu durumlarda Dışişleri Bakanlığı ve Elçilik onayından sonra Türkiye’nin herhangi bir şehrine veya yurtdışına kargo ile gönderim yapılmaktadır.

Siz değerli müşterilerimize kolaylık sağlamak amacıyla, Whatsapp uygulaması, e-posta gibi uygulamaları kullanmaktayız. Bahse konu uygulamalardan herhangi biri vasıtasıyla belgenizi veya belgelerinizi göndererek tercüme hizmeti alabilirsiniz. Belgeleriniz alanında uzman yeminli tercümanlarımız tarafından tercüme edilmektedir.

Noter onaylı öğrenci belgesi çevirisi için gereken tek şey 0312 479 42 86 numaralı telefondan veya info@bsitercume.com / bsitercume@gmail.com adreslerinden bizimle iletişime geçmek.