Korona Virüsü

Korona Virüsü

 

Salgın Hastalıkla Nasıl Başa Çıkılır?

Virüs salgını nedeniyle yaşamın tamamen durması çok üzücü bir durum. Bu salgın bize hayatta kalma dersi veriyor ancak bazıları için en kötü durumu ortaya çıkarıyor. Yaşanan çile gerçek ama hepimizin karanlık zamanlarda bir umut ışığına ihtiyacı vardır.

Böyle bir durumda, salgından etkilenmeden gün boyunca yapmak için aklınızda bulundurmanız gereken bazı zorunluluklar vardır.

Korona Virüsü Covid-19 Salgınına Karşı Kendimizi Nasıl Koruruz?

Haber kanalları, yazılı basın, reklamlar gibi her iletişim platformu bu durum sırasında nasıl güvende kalacağınız konusunda size ipuçları ve yapmanız gerekenler hakkında bilgiler veriyor. Risk bitinceye kadar ve hayatınız normale dönünceye kadar bu kurallara uymak zorundayız.

Ellerinizi Sürekli Yıkayın

Asıl konu kesinlikle bu. Dezenfektan kullanmak bugünlerde mecburidir. Bazı ülkeler bunları dünyanın her yerine ücretsiz olarak dağıtırken, ekonomi çöküyor; bu sırada pazarlamacılar karaborsadan dezenfektanları kar elde etmek amacıyla satıyorlar. Bir saniyeliğine de olsa işin ciddiyetini kavrayıp çıkarlarınızı bir köşeye bırakamaz mısınız?

Kendinize Bir Program Hazırlayın

Sosyal mesafeyi koruyun ve uyku döngünüze odaklanın. Kapalı mekanda, evde olmanız, virüs bulaşma olasılığını azaltmak için bir önlemdir. Öyleyse neden ailenizle zaman geçirmek ve egzersizlerinize odaklanmak gibi sağlıklı iç mekan aktivitelerinde vakit geçirmeyesiniz ki?

İletişim İçinde Olun

Sosyal medya ve diğer iletişim platformları artık canlı yayın yapıyor. Bu bir sorun değil, dışarı çıkamıyorsanız, arkadaşlarınızla, iş arkadaşlarınızla, e-posta ve sohbet yoluyla tanıdıklarınızla iletişim halinde kalabilirsiniz, ve bunlar için görüntülü aramalar her zaman iyi bir seçenektir.

Evden çalışmak

İşler her ne kadar zor zamanlardan geçseniz de asla durmaz, geçinmek için para kazanmanız gerekir. Evde kalarak güvende kalın. Faaliyet gösterebilen tüm işletmeler birbirleriyle kolayca iletişim kurabilir. Aksi takdirde, bir hasta kişi işyerindeki herkes için bir domino etkisine neden olabilir.

Güne Erken Başlayın

Erken kalkan erken yol alır. Erken uyanmak sizi sağlıklı yapar. Günün erken saatlerinde en üretken olursunuz. Uygun şekilde çalışabilmeniz için sabah insanı olun.

Sonuç olarak, umutsuzluğa kapılmak yerine bu tehlikeli COVID-19 salgını sırasında zorunlu olarak yapmanız gerekenleri unutmayın. Sağlığınız için tavsiyelere uyun ve evden çalışma konusunda seçebileceğiniz birçok seçenek var!

Ankara Yeminli Tercüme – Kızılay Yeminli Tercüme