İNGİLİZCE KONUŞMANIZI GELİŞTİRMEK İÇİN 8 TAKTİK

Dünyada 1,8 milyardan fazla insan İngilizce konuştuğu için, İngilizce insanlık tarihinin en popüler dilidir. Dünya giderek küreselleştikçe, İngilizce dil becerilerine sahip olmak artık bir seçenek değil, aksine birçok iş fırsatı için bu durum bir zorunluluk haline gelmiştir.

Temel konuşmalar için İngilizcenin tamamını öğrenmeye ihtiyacınız olmadığından, birçok İngilizce öğrencisi sürekli olarak kendi bilgilerinin üzerine bir şeyler katmayı ve iletişim becerilerini geliştirmeyi unutmaktadır.

Bu yazıda İngilizcenizi nasıl geliştireceğinize dair 8 taktik bulunmaktadır. Bahsedilen taktikleri kullanarak mevcut İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

YAKLAŞIK 30 DAKİKANIZI TELAFFUZ ETMEYE AYIRIN

Telaffuzunuz İngilizce öğreniminde büyük rol oynamaktadır. Kabul etseler de etmeseler de neredeyse tüm ana dili İngilizce olmayan insanlarda bir aksan vardır. Pek çok insan aksanından utanmakta ve pratik yaparak var olan aksanlarını değiştirme ve düzeltme ihtiyacı hissetmektedirler.

Lütfen bu hataya düşmeyin. Bir aksana sahip olmak telaffuzunuz açık ve anlaşılır olduğu müddetçe utanılacak bir şey değildir. Günde 30 dakikanızı ayırarak telaffuzunuzu düzeltebilirsiniz.

ANADİLİ İNGİLİZCE OLAN İNSANLARLA İLETİŞİM KURUN

İngilizce öğrenmede en etkili yöntem ana dili İngilizce olan insanlarla iletişim kurmaktır. Açık ve araştırmacı olun. Konuşma esnasında yaptığınız telaffuz ve dilbilgisi hatalarını çekinmeden onlara sorun.

İNGİLİZCE KİTAPLAR, MAKALELER VE GAZETELER OKUYUN

İngilizce konuşmanın yanı sıra kurallı bir şekilde yazmak da iş dünyası için büyük önem arz etmektedir.  Modern dünyada, iş sektörü için oldukça gerekli bir ihtiyaç haline gelmiştir.  İngilizce yazma becerinizi geliştirmek için İngilizce kitap, makale ve dergiler okumalısınız. Online İngilizce gazeteler okumakla başlayın ve ardından kısa hikayeler ve magazin haberleri okumayı deneyin.

İNGİLİZCE KONUŞAN İNSANLARLA MESAJLAŞIN

Hiç İngilizce yazmayı denediniz mi? İngilizce yazma becerilerinizi geliştirmenin bir diğer yolu ise ana dili İngilizce olan insanlarla mesajlaşmaktır.

İngilizce konuşabilen arkadaş edinin ve sosyal mecralardan iletişim kurmayı sürdürün.

ZAYIF VE EKSİK OLDUĞUNUZ NOKTALARI SAPTAMAK İÇİN KONUŞURKEN SESİNİZİ KAYDEDİN

Konuşma esnasında hata yapmaktan mı korkuyorsun? İngilizce konuşurken aksanın seni rahatsız mı ediyor? Ana dili İngilizce olmayan insanların ortak problemidir ve basit taktikler kullanarak üstesinden gelmek oldukça kolaydır.

Gerek işyerinde gerekse evinde sesini kaydet ve boş zamanında konuşmanı dinle. Ses tonundan telaffuza kadar yapmış olduğun tüm hataları hızlıca fark edeceksin.

İNGİLİZCE KONUŞMA BECERİLERİNİZİ GELİŞTİRMEK İÇİN ONLİNE İNGİLİZCE DERSLERİNE KATILIN

Ana dili İngilizce olan insanlarla birlikte bulunacağınız İngilizce dersleri almak İngilizcenizi geliştirmenizde fayda sağlayacaktır.

DİNLEME BECERİNİZİ GELİŞTİRMEK İÇİN İNGİLİZCE DİZİ VE FİLMLER İZLEYİN

Ana dili İngilizce olan insanlarla konuşmak için fazla vaktiniz yok mu? İngilizce konuşan insan sayısının çok olmadığı bir ülkede yaşıyorsanız, mesajlaşmak veya sohbet etmek için birilerini bulmak oldukça zor olabilir. Konuşmanızı geliştirmeniz için en iyi yöntemlerden biri İngilizce dizi ve film izlemektir.

 

KELİME HAZNENİZİ GELİŞTİRMEK İÇİN İNGİLİZCE GÜNLÜK YAZIN

Fikir ve düşüncelerinizi günlüğe yazarak da İngilizcenizi geliştirmek mümkün. Bu sayede kelime dağarcığınız genişleyecek ve yazılı becerileriniz gelişecektir.

Her gün kısa şekilde günlük yazın ve günlüğünüzü yazarken yeni başlıklar ekleyerek yeni kelimeler öğrenin.

İngilizce konuşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Ankara Yeminli Tercüme & Ostim Yeminli Tercüme