İngilizce Çok Hızlı Nasıl Öğrenilir?

İngilizce Çok Hızlı Nasıl Öğrenilir?

İngilizceyi çok hızlı nasıl öğrenirsiniz?

Her hafta bu konu hakkında e-posta almaktayım.   Sıklıkla, birisi 2-3 ayda akıcı bir şekilde nasıl konuşabildiklerini öğrenmek istediğini yazdı.  Genellikle acele ediyorlar çünkü çok yakında test veya röportaj yapacaklar.

Tabii ki, röportajdan 2 ay öncesine kadar beklemek en iyisi değil.

Fakat yine de, bu ilginç bir soru.   Çok çok hızlı İngilizce öğrenmek mümkün müdür?   Sadece 2-3 ayda çok büyük bir gelişim göstermek mümkün müdür?

Bunun cevabı, evet.

Fakat tabii ki, çok büyük bir gelişim göstermek için muazzam yoğunluk ve çaba gerektirir.

Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz?  Çok hızlı nasıl geliştirebilirsiniz?  Bu tür bir amaç için ne öneririm?

  1. TAKINTI

Bu hedefe ulaşmak için ihtiyacınız olan ilk ve en önemli şey inanılmaz bir tutkudur.  Süper hızlı öğrenmek için muazzam bir duygusal güce sahip olmalısınız.   Neden?  Çünkü bir günde 8-14 saat İngilizce çalışmalısınız ve her saat atik, ilgili ve çalışkan olmalısınız.

Çabucak geliştirmek için, duygu oluşturmalısınız.  İngilizceye takıntılı olmalısınız.  İnanılmaz bir şekilde tutkulu ve hevesli olmalısınız.  Unutmayın, duygu %80 , yöntem % 20 başarılıdır.

Tutku yaratmak için, İngilizce öğrenmek için çok zorlayıcı nedenlere ihtiyacınız var.   Sadece test yapmak iyi bir sebep değil.  Sadece yeni bir iş bulmak için bile yeterince güçlü bir sebep değil.  Bunu yapmak için çok büyük bir nedene ihtiyacınız var.  Akıcı bir İngilizce konuşmacı olarak sahip olacağınız tüm inanılmaz avantajları hayal edin.  Hayatınızın bundan 5 yıl sonra nasıl değişeceğini düşünün.  Bundan 10 yıl sonra.  Ya da bundan 20 yıl sonra.

Parayla motive olursanız, İngilizcenin sizi nasıl zenginleştireceğini hayal edin.  Hayalinizdeki evi, hayalinizdeki arabayı, hayalinizdeki hayatı görselleştirin.

Aşk sizi motive ederse, İngilizce’nin diğer ülkelerden inanılmaz insanlarla tanışmanıza nasıl yardımcı olacağını hayal edin.  Güzel/yakışıklı yabancılarla buluştuğunuzu hayal edin!  Akıcı bir İngilizce konuşmacısı olduğunuz için muazzam aşk ve tutkuyu hayal edin.

Ayrıca akıcı bir şekilde İngilizce konuşamıyorsanız meydana gelebilecek korkunç şeyleri de abartırsınız.  Bütün işinizi kaçırdığınızı hayal edin.  Bütün insanla tanışamayacağınızı hayal edin.  İngilizce konuşamayacağınız için hayatınızın ne kadar kötü olacağını düşünün.

Sebeplerinizi büyütün!  Büyük nedenler= Büyük tutku.  Büyük tutku= Büyük başarılar.

Duygular anahtardır.  Daha güçlü duygular yaratın!  İngilizceyi takıntılı hale getirin!

  1. Büyük Giriş

Çok hızlı öğrenmenin ve inanılmaz yoğunluğun ikinci anahtarı, İngilizce GİRİŞ’e odaklanmaktır.  Dil bilgisi ya da sözcük çalışmasına zaman harcamayın.  Konuşmaya çalışmak için zaman harcamayın.

Dinleme ve okumanın her ikisine de zaman harcamalısınız.  Daha hızlı ve en etkili akıcı ingilizce konuşmamın yöntemi budur.

İpodunuzu her yere taşımalısınız.  Her zaman bir kitaba sahip olmalısınız.

Özellikle, Mini Hikaye Dersleri, Görüş Dersleri Noktası ve Ana Ses Makalelerini dinlemelisiniz.  Bunlar en güçlü dersler ve daha hızlı öğrenmenize yardım edecek.

Kolay İngilizce romanları- çocuklar için olan  romanlarla başlamalı ve okumalısınız.   Kesinlikle okuma kitabı okumak için zaman harcamayın!

  1. Büyük Yoğunluk

Sadece 2-3 ayda akıcı olmak için, büyük bir yoğunluk yaratmalısınız.  Başka bir deyişle, her gün, günde 8-14 saat dinlemeli ve okumalısınız.   Sürekli İngilizce dinlemelisiniz.   Sürekli okumalısınız.

Aslında, iki aktiviteyi değiştirmenizi tavsiye ederim.  Bir saat için dinleme, sonra bir saat roman okuma.  Sonra yeniden bir saat dinleme.  Daha sonra başka bir saat roman okuma.

İyi konuşmaya gerçekten odaklanırsanız, daha fazla dinleme yapmalısınız.  Fakat endişelenmeyin, okumak aynı zamanda konuşma yeteneğinize yardımcı olur.

Yani bu kadar.  İşte benim İngilizceyi basitçe çok akıcı bir şekilde öğrenme yöntemim.

Tabii ki, çoğu insan çok hızlı bir şekilde geliştirmesine gerek yok.   Çoğu insan için, günde iki saat dinleme ve okuma yeterlidir.

Ancak çok hızlı bir şekilde geliştirmeye ihtiyacınız varsa veya geliştirmek isterseniz, bu planı takip edin.

İyi Şanslar!