Faaliyet Belgesi

Faaliyet Belgesi Nedir?

Yapmakta olduğunuz iş kolu üzerinde faal olarak çalışmakta olduğunuzu gösteren bir belgedir. Bu belgede firmanızın adresi, işe başlama tarihi, ticaret sicil numarası, iş konusu, firma unvanı, sermayesi gibi bilgiler bulunmaktadır. Faaliyet belgesi ile yapmakta olduğunuz iş resmi olarak tanınmak olup,  söz konusu işe devam ettiğinizi ispatlayan resmi bir belgedir.

Faaliyet Belgesi Nasıl ve Nereden Alınır?

Bağlı bulunduğunuz ticaret  odasından ücret karşılığı alabilirsiniz. Faaliyet belgesi alabilmek için bağlı bulunduğunuz odaya borcunuz bulunmaması gerekir. Firmanızın sicil numarası veya kendi sicil numaranızı bilmeniz yeterli olup, bağlı olduğunuz odaya giderek veya odanın web sitesi aracılığıyla faaliyet belgenizi sicil numaranızı girerek elektronik imzalı bir şekilde alabilir ve talep eden kurum veya kuruluşa ibraz edebilirsiniz.

Faaliyet Belgesi Çevirisi Gereken Durumlar :

  1. Yabancı firmalar ile birlikte çalışmak veya belirli bir projeyi yürütmek istediğiniz durumlarda Faaliyet Belgesi talep edilmektedir.
  2. Ticari olarak yurt dışı ziyaretlerinizde vize alabilmek için Faaliyet belgesi talep edilir.
  3.  Diğer ülkelerde şube açma, satış merkezi açma, proje yürütme gibi işlemlerde Faaliyet belgesi talep edilir.

Faaliyet belgelerinin ithalat – ihracat gibi işlemlerde kullanılmaları gerektiğinde resmi kurumlar tarafından söz konusu belgenin tercümesi yeminli tercüman tarafından yapılması ve noter onayından geçirilmesi gerekmektedir. Bu işlemler yapıldıktan sonra tüm resmi kurum ve kuruluşlarda kabul görmekte olup, ithalat-ihracat işlemleri, yabancı firmalar ile iş /proje ortaklığı gibi tüm resmi ve özel kurum işlemlerinde kullanılabilmektedir.

Siz değerli müşterilerimize kolaylık sağlamak amacıyla, Whatsapp uygulaması, e-posta gibi uygulamaları kullanmaktayız. Bahse konu uygulamalardan herhangi biri vasıtasıyla belgenizi veya belgelerinizi göndererek tercüme hizmeti alabilirsiniz. Belgeleriniz alanında uzman yeminli tercümanlarımız tarafından tercüme edilmektedir.

BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri olarak 102 dilde ihtiyacınıza göre ve siz değerli müşterilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla, belgelerinizin çevirileri noter onayı yapılıp, apostil işlemi ve gerekli olduğu durumlarda Dışişleri Bakanlığı ve Elçilik onayından sonra yurtiçi veya yurdışına kargo ile gönderim yapılmaktadır.

Faaliyet belgesi çevirisi ihtiyacınız için gereken tek şey bizimle iletişime geçmek !