FORMÜL A  – DOĞUM BELGESİ ÇEVİRİSİ

Formül A, doğum belgesi olup, il ve ilçe Nüfus Müdürlükleri tarafından düzenlenen bu belge, e-devlet sistemi üzerinden de temin edilebilmektedir. Formül A belgesi çok dilli olarak düzenlenmesine karşın, içerik bilgileri sadece Türkçe olduğu için Türkçeden ilgili dile çevirisi gereklidir. Belgenin alt kısmında kısaltma açılımları ve arka sayfasında ise madde açıklamaları on dilde belirtilmiştir.

Formül A belgesi çok yaygın olarak tercüme edilen belgelerden biridir. Yurtdışında İkamet, Yurtdışında oturum izni, Yurtdışında Evlilik, yurtdışında okul kaydı gibi birçok alanda talep edilen bir belgedir. Genellikle Formül A- doğum belgesinde Apostil onayı olması da istenmektedir. Apostil onayı yaptırılmış halde Tercüme Bürosuna getirilen evrak, hangi dile isteniyorsa o dile çevirisi yapılarak, ilgili makamın isteği doğrultusunda sadece Yeminli Tercüme Bürosu kaşe ve imzası ile ya da Noter Yeminli Tercüman tarafından çevirisi yapılmış olarak, Noterden de onay işlemi (tasdik işlemi) yapılır ve yine talep edilmiş ise tekrar Apostil onayı yapılarak, ilgili kuruma ibraz edilir.

Doğum belgesinde hangi bilgiler bulunur?

Düzenleyen Devlet, Düzenleyen Nüfus İdaresi, Doğum tarihi ve yeri, Soyadı, Adı, Kimlik numarası, Cinsiyeti, Baba adı, Anne adı, Nüfus kayıtlı olduğu yer gibi bilgiler yer alır.

Çeviri işlemine onay verildiğinden itibaren maksimum 1 saat içerisinde çeviri işlemi tamamlanır ve ardından noter onayı işlemine geçilir.

Doğum belgesi çevirisi yapılan başlıca diller;

İngilizce Tercüme

Almanca Tercüme

Rusça Tercüme

Fransızca Tercüme

İtalyanca Tercüme

İspanyolca Tercüme

Portekizce Tercüme

Romence Tercüme

Bulgarca Tercüme

Yunanca Tercüme

Felemenkçe Tercüme

İsveççe Tercüme

Norveççe Tercüme

Danca Tercüme

Lehçe Tercüme

Sırpça Tercüme

Boşnakça Tercüme

Ukraynaca Tercüme

Arapça Tercüme

Farsça Tercüme

Macarca Tercüme

Çekçe Tercüme

Slovakça Tercüme

Çince Tercüme

Japonca Tercüme

Korece Tercüme

Çince Tercüme

Kazakça Tercüme

Azerice Tercüme

Siz değerli müşterilerimize kolaylık sağlamak amacıyla, Whatsapp uygulaması, e-posta gibi uygulamaları kullanmaktayız. Bahse konu uygulamalardan herhangi biri vasıtasıyla belgenizi veya belgelerinizi göndererek tercüme hizmeti alabilirsiniz. Belgeleriniz alanında uzman yeminli tercümanlarımız tarafından tercüme edilmektedir.

BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri olarak 102 dilde ihtiyacınıza göre ve siz değerli müşterilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla, belgelerinizin çevirileri noter onayı yapılıp, apostil işlemi ve gerekli olduğu durumlarda Dışişleri Bakanlığı ve Elçilik onayından sonra yurt içi veya yurt dışına kargo ile gönderim yapılmaktadır.

Formul A- Doğum Belgesi çevirisi ihtiyacınız için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir.

Doğum Belgesi Çevirisi