EGEÇEDER- ANKAÇED- UDİÇED

Ege Bölgesi Çevirmenler ve Çeviri Büroları Derneği olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde düzenlediğimiz etkinliğe müteakip İzmir’in seçkin otellerinden Smart Otel’de gerçekleşen toplantıya ev sahipliği yaptık.Onursal konuğumuz Dokuz Eylül Üniversitesi Almanca Mütercim- Tercümanlık Bölümü kurucusu Prof.Dr.Gülperi SERT hocamıza kardeş derneklerimiz adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Etkinlik

Ekonomi Üniversitesinde düzenlediğimiz etkinlikleri yakın bir zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi’nde de düzenlemeyi planlıyoruz.Genç öğrenci arkadaşlarımızla müthiş bir sinerji yakaladık ve daha şimdiden ortak projeler üretmeye başladık. Birlikte neler yapabileceğimiz üzerine karşılıklı fikir telakkisinde bulunduk.Çok güzel bir oluşuma doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Kardeş derneklerimizle birlikte, omuz omuza, bağlı olduğumuz ilke ve hedeflerden asla taviz vermeyerek çevirmenlik mesleği adına yararlı ve güzel projeler üretmeye devam edeceğiz.
Yardım ve destekleri için Prof.Dr. Gülperi SERT hocamıza, ANKAÇED (Ankara Çevirmenlik Derneği) Başkanı Sayın Taş Ali Koçer’e, UDİÇED (Uluslararası Dil ve Çeviri Derneği) Başkanı .Sayın Gürkan Gülpınar’a ve Adana temsilcisi Sayın Esra Demir’e, EGEÇEDER başkan yardımcımız Gülsün Yener’e, yönetim kurulu üyelerimiz Hasan Kavcar ve Soner Üstün’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.