SAĞLIK SİGORTASI NEDEN GEREKLİDİR?

İnsanlar hayatlarının her evresinde maalesef ki pek çok hastalıkla mücadele etmekte ve devamlı olarak hastaneye, sağlık ocaklarına kısacası şifa bulabileceği her yere gitmektedir. Bazı hastalıklar kolayca tedavi edilebilirken bazıları bizlere epey külfetli olmakta ve zor tedavi edilmektedir. Peki, insan yarın ne olacağını bilemezken kendini güvence altına alması gerekmez mi? Çoğumuzun ihmal ettiği ve dikkat etmediği bir husus da sağlık sigortalarıdır. Sağlığımız bizim en kıymetli hazinemizdir. Bu nedenle en kıymetli varlığımızı güvence altına almak, bizlere bir teminat sağlamaktadır.

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI NE DEMEKTİR?

Özel sağlık sigortası; kaza veya hastalık nedeniyle meydana gelen sağlık sorunlarının tedavisini, poliçenizde yer alan teminatlar ve limitler dâhilinde karşılayan sigorta türüdür. Bu nedenle ihtiyacınızın olacağınızı düşündüğünüz maddeleri sigorta poliçenize eklemek için sigorta şirketine mutlaka danışınız.

Özel sağlık sigortanızdan yararlandığınızda dilediğiniz doktoru seçebilir ve tedaviniz için ihtiyacınız olan hizmetleri ücretsiz ya da minimum ücret ödeyerek alabilirsiniz. Bu arada en çok sorulan sorulardan biri olan “Özel sağlık sigortası zorunlu mu?” sorusunun cevabını da vermekte fayda var. 18-65 yaş arasındaki kriterleri sağlayan her birey özel sağlık sigortası yaptırabilmektedir. Sigortalar bir yıllık süreyle yapılmaktadır ve yıl bitiminde kişinin talebine ve durumuna göre yenilenebilmektedir. Kişi talep ederse sağlığını uzun vadeli olarak güvence altına alabilmektedir. Bunun için de kişinin sigorta şirketi ile görüşmesi ve şartları iyice okuyarak bu bağlamda kendi haklarını iyice öğrenmesi gerekmektedir. Sigortanın neleri kapsayıp neleri kapsamadığından emin olmalı ve bu doğrultuda hareket etmelidir.

Özel sağlık sigortası ihtiyacınız için avantajlı ve uygun fiyatlarla yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Yeminli Tercüme Bürosu – BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir