Otomobil sigortalarından biridir ve aracı olan bir kişinin, aracını dış tehlikelere karşı koruması için bir taahhüt niteliğindedir. Ancak önemli bir husus ise söz konusu tehlikeler, araç sahibi tarafından meydana gelmemelidir. Araç sahibinin kontrolü dışında gelişen hırsızlık, kaza, yanma gibi durumlara karşı araç sahibine bir güvence sunar.

Bir diğer önemli husus ise karşı araçtaki hasarı değil, kasko yaptırmış olan bireyin aracındaki hasarı karşılamaktadır. Trafik sigortası karşı tarafı ve üçüncü kişileri korurken, aracınızı ve bütçenizi güvence altına alır. Kaza ve hasar durumlarında bu sayede büyük maliyetlere katlanmak zorunda kalmazsınız.

KAPSAMI

Kişinin isteğine bağlı bir sigorta türüdür. Sigortalı, talebi doğrultusunda söz konusu sigortanın kapsamını genişletebilir. Kişi ihtiyaç duyduğu teminatlara göre sigorta poliçesinde değişiklik ve ekleme yapabilir. Kişi aynı zamanda sigorta şirketleri tarafından belirlenen sigorta poliçeleri arasından kendine uygun olanı seçebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken şey ise aksi belirtilmedikçe söz konusu sigorta Türkiye sınırları içerisinde geçerli olacaktır.

SÜRESİ NE ZAMAN BAŞLAR?

Ödeme yapılır yapılmaz kasko da başlatılacaktır. Eğer tüm tutar taksitle ödenecekse, poliçe tutarında peşinatın ödendiği gün kasko da başlar. Poliçede aksi belirtilmedikçe, ödemenin yapıldığı gün saat 12.00’de başlar ve bitiş süresinde yine aynı saatte sona erer.

Kasko ihtiyacınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatlı ve avantajlı kasko hizmetini siz değerli müşterilerimize vermekten mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir