Fransa’da Nasıl İş Yapılır?

Çok uluslu bir şirkete sahip olduğunuzu ve kendi ülkenizin iş listelerinde tatmin edici bir konuma sahip olduğunuzu düşünün. Yerel işlerden elde edilen gelirlerin yanı sıra, işinizi genişletmek için uluslararası pazarlara açılmayı hedeflersiniz. Bunun için, dünyanın en büyük ve en kazançlı pazarlarını aramaya başlarsınız ve Fransa’yı uygun bir seçenek olarak düşünebilirsiniz.

Fransa dünyanın 5. büyük ekonomisine ve Avrupa bölgesinde ise 3. büyük ekonomiye sahiptir. Coğrafi yerleşimi, uygulanabilir düzenleyici ortamla birleştiğinde, yeni işletmeler için ideal bir ülke haline getiriyor. Doğru kaynaklara ve güvenilir bir Fransızca çeviri hizmetiniz varsa, çalışmalarını burada yapabilirsiniz.

Neden Fransa’da Yatırım Yapılmalı?

Avrupa bölgesinin en büyük pazarlarından biri olmasının yanı sıra, Fransa’nın birçok stratejik ve coğrafi avantajı vardır. Avrupa’nın batısında olan Fransa, sınırlarını altı ülkeyle paylaşıyor. Bu coğrafi konum, Fransa’nın Avrupa Birliği’nin kalbinde ve Birleşik Krallık’ın sanayi merkezlerine kolay erişim içinde olduğu anlamına gelir.

Fransız Demografileri

Fransa, Avrupa Birliği’nin en kalabalık bölgelerinden biridir ve çok sayıda yabancı ve göçmen nüfusu içermektedir – bu nedenle daha fazla iş fırsatı vardır. Bunun dışında, geniş ulaşım ağı, inovasyon ve Ar-Ge’ye güçlü bir şekilde odaklanması, Fransa’yı işletmelerin şanslarını denemek için ideal bir yer haline getiriyor.

İnsan Kaynakları

Fransa’daki iş kanunları yeni işletmelerin iş hayatına başlamaları için uygundur. Ayrıca, Fransa’daki eğitim sistemi işletmelerin büyümesi ve gelişmesi için elverişlidir, çünkü Master ve uzmanlık eğitimleri için en prestijli altı kurumdan üçü Fransa’da bulunmaktadır.

Pazarlama ve İletişim

Fransa, internet kullanım oranı% 90’ları bulan ülkelerden biridir ve Fransız müşteriler çevrimiçi alışveriş yapmak ve sipariş vermek için kullanılmaktadır. Bu, Fransa’daki E-ticaret sektörünün, yurtdışı şirketlerin satışlarına başlaması için yeterince güçlü ve geniş olduğu anlamına geliyor. Ayrıca, önümüzdeki yıllarda yıllık% 8 büyüme öngörülen E-ticaret sektöründe büyük gelir elde edilmesi beklenmektedir.

Fransa’da Hangi İş Sektörü Seçilmeli

Ticari / Endüstriyel: mağaza, fabrika veya kafe

Bağımsız veya serbest çalışan: bağımsız çalışma, yorumlama, yazma, müzik gibi hizmetler sağlama

Esnaf / Zanaatkar: Yapı ticareti gibi manuel işleri içerir

Ticari aracı: başka bir taraf adına satış veya satın alma

Tarım çiftçiliği ve ticareti

İşletme ve ticaret kategorilerinden seçim yaptıktan sonra, işletmenin yasal yapısına karar verilmesi gerekir;

Bağımsız tüccar

Şirket

Fransa’da Ticaretin İpuçları

Yerel dili öğrenin: Fransızlar kendi dillerinde büyük gurur duyarlar, bu yüzden İngilizce biliyorsanız ve Fransızca bilmiyorsanız, iş ilişkileriniz biraz etkilenecektir. Bu nedenle, güvenilir bir Fransızca çeviri hizmetleri şirketiyle birlikte önemlidir.

İletişim Anahtardır: Fransız halkı iş dünyasına daha doğrudan ve mantıklı bir yaklaşımı tercih etmektedir, bu yüzden Fransız iş adamları ile iletişim kurarken, anlaşma yapmak için doğrudan ama mantıklı bir yaklaşım benimsemek tercih edilir.

İlişkilerinizde hemen yakından davranmayın: Fransız halkı özel ve çalışma yaşamlarını ayrı tutar, bu yüzden onlarla ilk karşılaştığınızda çok samimi olmamak önemlidir – bu davranışı saldırgan bulabilirler

Dakik Olun: Hayatın diğer tüm alanlarında olduğu gibi, Fransa’da anlaşma yapmadaki dakiklik iş dünyasının önemli bir parçası olarak kabul edilir. Dakikliğe ve düzenliliğe son derece değer verdiği için Fransız iş meslektaşlarıyla tanışmaya hazırlanırken dakik olun.

Ankara Yeminli Tercüme – Kızılay Yeminli Tercüme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir