Diploma Çevirisi

Diploma Nedir?

Diploma, eğitim kurumları tarafından düzenlenen eğitim programını başarıyla bitiren kişinin bitirdiği program/bölüm ile ilgili olan derece ve/veya unvanı kazanmaya hak kazandığını gösteren, ileride mesleği icra edeceğini gösteren resmi belgedir.

Transkript Nedir?

Transkript, kişinin eğitim süresi boyunca almış olduğu derslerin başarı durumunu, not ortalamasını, kredi sayısını, öğrenim dilini, not sistemini, başarı değerlendirme kriterlerini gösteren resmi belgedir.

Noter Onaylı Çevirisi Neden Gereklidir?

Yabancı üniversitelere başvuru yapabilmek için bahse konu belgelerin noter onaylı çevirisi ibraz edilmelidir. Aksi halde belgeler resmi belge statüsüne girmez. Bunun için söz konusu belgelerin çevirileriyle birlikte noter onayından geçmelidir. Noter onayından sonra Kaymakamlık veya Valilikten apostil işlemi yaptırıldıktan sonra başvurulan üniversiteye gönderilmelidir. Ancak bu şekilde  diploma / diploma çevirisi ve transkript / transkipt çevirisi resmiyet kazanır.

Ankara Yeminli Tercüme Bürosu -BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri olarak, Kızılay‘da bulunan ofisimizde  sizlere 102 dilde noter onaylı çeviri hizmeti sunmaktayız. Bize 0312 479 72 86 numaralı telefondan veya info@bsitercume / bsitercume@gmail.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir