Dijital Pazarlama
Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Size hedef kitlenizle daha derin bir düzeyde etkileşim kurabileceğinizi ve dijital pazarlama alanında çok dilli e-mail pazarlamanın gücünden yararlanarak bir güven ilişkisi kurabileceğinizi söylesek ne olur?

E-mail pazarlamanın bilinen dijital pazarlama kanalları arasında en yüksek yatırım getirisini sağladığı inkar edilemez. Spesifik olarak, harcadığınız her 1 dolar karşılığında yaklaşık 56 dolar kazanırsınız.

Çevrimiçi pazarlamacılar için, mesajlarının farklı kitleler arasında etkili bir şekilde iletilmesi çok önemlidir ve bunu başarmanın en iyi yolu kişiselleştirmedir. Ancak kişiselleştirilmiş mesajlaşma sadece konu satırları ve alıcının adını kullanmakla ilgili değildir. İçerikle ilgilidir. Mesajın dili ve içeriği satış portföyünde daha da ilerlemede belirleyici faktör olabilir.

1. Hedef Kitlenize İlgisini Çekin

Günümüzde insanların tanıtım amaçlı olsun ya da olmasın tonlarca e-posta aldığı doğrudur. Ama bu e-postalardan kaç tanesi gerçekten tıklanıyor? Cevap sadece küçük bir yüzde.

Akıllı bir pazarlamacının hedefi, e-postaların fark edilmesini ve “gereksiz” olarak algılanmamasını sağlamaktır. Bu nedenle, hem görseller hem de e-posta kopyası bir e-posta kampanyasının başarısında belirleyici faktörlerdir.

Kitlenizin ana dilinde konuşmak, e-postadaki bilgileri daha akılda kalıcı ve inandırıcı hale getirir. Ayrıca, e-postanızdaki dinamik içerikten yararlanarak, abonelerin ilgisini daha da iyi çekebilecek güçlü bir içerik oluşturabilirsiniz.

Bu noktada, e-postalarınızda kullanmayı seçtiğiniz görsellerin kültürel olarak her izleyici için uygun olması gerektiğini unutmayın.

Özetle, çok dilli e-postaların hedef kitlenizin ilgisini çekme potansiyeli yüksektir.

2. Daha fazla potansiyel müşteri oluşturun

Yaşadığımız küresel dünyada, potansiyel bir müşteriyi çekmenin en iyi yolu onların dilini konuşmaktır. İstatistikler, İnternet kullanıcılarının çoğunun İngilizce konuşmadığını göstermektedir.

İçeriğinizi hedef kitlenizin diline çevirmek, onlarla iletişime girme şansının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Ekstra bir kişiselleştirme “katmanı” olarak düşünün.

Bunu yaparak daha nitelikli olası satışlar elde edeceksiniz, çünkü mesaj daha da hedeflenmiş ve izleyicinin kültürüne göre bağlamsal olacaktır.

Çoğu işletme, hedef kitlesine değer sunarak yeni potansiyel müşteriler edinir. Ancak tüm e-posta okuyucularının ana dili İngilizce değildir. Bu nedenle, onlara kendi dillerinde değer sunmak, birçok işletmenin görmezden geldiği, kullanılmayan bir kaynağı kullanmak gibidir.

Bu nedenle, çok dilli bir e-posta, okuyucuların tam olarak anlayabileceği bir dilde ise, hedef kitleyi daha iyi eğitme amacına hizmet edebilir.

3. Web Sitenizi Çevrimiçi Uygulama İle Takip Edin

E-posta çevirisi evrensel olarak uygulanabilecek matematiksel bir denklem değildir. Daha çok bir zanaat.

Bu nedenle, mesajınızı etkili bir şekilde iletmek ve e-posta içeriğinizi hedef dilde daha dostça ve daha gerçekçi hale getirmek istediğinizde, çeviri hizmetlerinin uzmanlığından yararlanmanız gerekir.

Bu şekilde, abonelerinizi engelleyen olası dil engellerini aşabilir ve bunu web sitenize daha fazla trafik çekmek için bir strateji olarak kullanabilirsiniz.

4. Dönüşüm Oranlarını Geliştirin

İstatistikler, tüketicilerin neredeyse% 99’unun e-postalarını düzenli olarak kontrol ettiğini gösteriyor. Bu, kullanıcıların son ve eski e-postalarla iletişim halinde olmak istediklerini gösterir.

Üstelik, çevrimiçi müşterilerin yaklaşık% 55’i, yalnızca bilgiler kendi ana dillerinde sunulduğunda bir satın alma işlemi yapmaktadır.

Bu veriler bir işletme kampanyalarında çok dilli içerik kullanırsa, dönüşüm oranlarını ve satışları artırmada büyük bir potansiyel olduğunu gösterir.

5. Satış Sürecinizi Hızlandırın

Çok dilli e-posta pazarlamasının bir başka yararı da satış sürecinin hızlanmasıdır.

E-postalarınızı hedef kitlenin ana diline çevirmek, abonelerinizle daha hızlı bir ilişki kurmanıza yardımcı olur. Ek olarak, aynı dilde konuşarak bir güven duygusu inşa edilebilir.

Yerelleştirme burada önemli bir rol oynar. Markanızın yabancı bir pazarda cazibesini artırmak için kültürel hususlarla uğraşmak daha hızlı dönüşüm sağlar.

Sonuç olarak, işletmeler markalarını müşterilerinin benzersiz kültürel ihtiyaç ve taleplerine uyacak şekilde optimize edebilir.

Ankara Yeminli Tercüme – Ankara Noter Onaylı Tercüme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir