ÇEVİRİ ENDÜSTRİSİNİN BÜYÜKLÜĞÜ NEDİR?

Çeviri hizmeti pazarı büyüklüğü ne kadar? En çok talep gören diller hangileridir? Çeviri endüstrisindeki eğilimleri ne ile tanımlayabiliriz? Kısaca, çeviri endüstrisinin büyüklüğü nedir? Bunlara değineceğiz ve bir başka sorumuz çeviri endüstrisi hakkında ‘BİLGİ’ kısmı.

Teknolojinin insanların yerine geçmesinden endişelenen çevirmenler için iyi bir haber, henüz çevirinin otomatikleştirilmesi bir bölümünü oluşturmaktadır. Teknolojide büyük bir gelişme olmasına rağmen, makine çevirisi daha hızlı çeviriyi kolaylaştır veya özet çıkartmada kullanılır ama profesyonel yayıncılık için bir son değildir. Yakın gelecekte tümüyle otomatik çeviri olması beklenmemektedir. Profesyonel çevirideki talep hızla artmaktadır. İngilizce çeviri de kaynak dil olarak, talep olarak çoğunlukla çevrilen diller kaynak olarak örneğin, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca başta olmak üzere güçlü bir şekilde artmaktadır. Asya’da yaygın biçimde kullanılan dillerden, Çince, Japonca ve Korece ayrıca artarak talep görecektir. Arapça ve diğer Orta Doğu dilleri üçüncü sırayı alacaktır.21.yüzyılda, şirketler ve devletler iletişim halinde olmalı ve düzenli olarak yayınlamalı var olan potansiyel müşterilerini, iş ortaklarını, hatta başka ülkelerdeki çalışanlarıyla. Bu çeviri endüstrisini korur ve ekonomik krizden geri dönülmesini sağlar. Aşağıya doğru baskılar olmasına rağmen bunun nedeni dünya çapında bir düşüş olması, talebin aslında istikrarlı bir büyüme oldu son yıllarda. Örneğin, çok dilli çevrimiçi yayıncılık önceden kullanılmış birçok malzeme kobilerinin piyasası olmuştur.

ÇEVİRİ HİZMETİ ENDÜSTRİSİYLE KAST EDİLEN NEDİR?

‘ÇEVİRİ HİZMETİ’ adı altında hangi çevirileri içerdiğini önerilen sözlü çeviri hizmetlerinden öğrenebiliriz. Tipik çeviri hizmetleri çeviri kapsamındaki sektörleri belgeleriyle tedarik eder, yazılım çevirisi ve internet sitesinden çeviri endüstrisi “lokalleşme”, çeviri bilgilerini internet sitesinden diğer ülkelerin kullanmasını olanak sağlar, arama motoru için, yerel ürün mevcudiyeti. Lokalleştirme ayrıca yerel kültürü içinde barındırır ve sözel özellikler, farklı trend olan anahtar kelimeler, genellikle çeviride kullanılan satış aletleri veya farklı amaçlarda kullanılan pazarlama için.

ÇEVİRİ HİZMETLERİ ENDÜSTRİSİNDEKİ BÜYÜME

Gerçekte çeviri pazarı durgunluktan ciddi ölçüde etkilenmedi. Fakat çok parçalanmış bir Pazar, iddia edilen bir numaralı askeri müteahhitler ve TOP 100 tarama keşfi şirketi 427 milyon dolar dan 4 milyon dolara kadar COMMON SENSE ADVİSORY’nin araştırmalarına göre hazırlandı, bir çevirme endüstrisi hazneye koymayı düşünür tahmini endüstri boyutu 33.5 milyar dolar 2012 yılı içinde. IBISWORLD’ün raporuna göre, çeviri hizmetlerinin beklediği büyüme 37 milyar dolar 2a ulaşacaktır 2018 yılında. Birleşik Devletlerin beklentisi yalnızca çeviri pazarı için beklentisi daha fazla. Avrupa ikinciliğe yakın ve Asya en büyük büyüme alanı. Şu andaki, iş dünyasında devlet tarafından üretildi ve özel endüstrilerden farksız. Birleşmiş Milletler Bureau İstatistiklerine göre, çeviri endüstrisi beklenen büyümesi 2010 ile 2020 arasında %422dir.En önemli nedeni bu büyümenin küreselleşme, Makine çevirisi ve diğer bilgisayardan desteklenmiş çeviri yazılımını öğrenecek ve daha iyisini alacak ve gelecekteki sorunları daha iyi çeviri hizmetleri ve verimlikleri. Yüksek verimlilik temel alınarak

  1. Çevirmenler, sonucunda daha hızlı ve daha güvenilir çeviri. Şirketler makine çevirisi teknolojisi yeterlice uygulanacak
  2. Şirketler daha az ücret ödeyecek gelecekte çeviri çalışması için. Daha mutlu olmak için yayınlanmış daha ucuz bir fiyat

ENDÜSTRİ RAPORU VE ENDÜSTRİ ANALİZİ RAPOR

Bu sektör, IBISWORLD tarafından yakın zamanda büyüme aşamasından endüstri yaşam döngüsünün olgun aşamasına geçtiği tahmin edilmektedir. 1990’lardan bu yana internet, büyüme için bir platform sağladı. Sektördeki sanayi operatörleri bunun için gerekli araçları yaptılar. 10 yıl içinde 2018’e gelindiğinde, küresel GDP’ye kıyasla çeviri hizmetlerinin yıllık% 4.7 oranında artması bekleniyor. % 2.1 büyüme. Aynı dönemde, endüstri operatörleri, yurt içi hizmet işletmecilerinden ve kendi çeviri departmanlarına sahip firmalardan artan rekabetle karşı karşıyadır.

TEKNİK ÇEVİRİLER

Daha gelişmiş otomobillerden elektronik cihazlara kadar, imalat değişikliklerinin, daha yüksek ihracatın ve daha fazla cihazın daha fazla kullanılabilirliğinin bir sonucu olarak, teknik dokümantasyon hizmetleri ile ilgili dokümantasyonun büyümesi bekleniyor.

İLAÇ VE TIBBİ ÇEVİRİLER

Küçük ve orta ölçekli özel sektörler, uluslararası pazarlara ulaşmayı daha kolay bulmaktadır. Bu durum, çeviri hizmetlerinin ürün ve hizmetlerini yeni ve potansiyel müşterilere ulaştırmak için gerekli olan ihtiyacı artırmaktadır. ABD’yi göz ardı edersek, tıp ve ecza endüstrisi Latin Amerika, kanada ve Avrupa’da hızlı bir şekilde büyümektedir. ABD’li A market, Asya Pasifik şimdi% 14’ün üzerinde bir büyüme oranıyla en hızlı büyüyen şirkettir. Tüm bunlar çeviri sektörü ve tıbbi çevirilerde uzmanlaşan çeviri şirketleri için iyi bir haber.

MAKİNE ÇEVİRİLERİ

Bununla birlikte, giderek artan sayıda bilgisayarlı çeviri araçları, özellikle ücretsiz çevrimiçi araçlar, çeviri şirketlerinin pazar payını ve aynı zamanda serbest çevirmenleri tehdit etmekle tehdit ediyor gibi görünmektedir. Profesyonel bir çeviri şirketi olan Pangeanic, çeviri sürecini hızlandırmak için tasarlanan makine çevirisi teknolojilerinin geliştirilmesinde lider olmanın eşsiz avantajına sahiptir. Müşterilerimizle, benzersiz ihtiyaçları için en doğru ve profesyonel çeviri hizmetini sunmak için çalışıyoruz. Bu gibi ücretsiz çeviri araçlarının çoğalmasıyla Google tercüme, çeviri her yerde oldu, ancak çok dilli çeviri ve yayıncılık teknik bir iş olarak kalıyor. Çeviri hizmetleri kullanıcıları, insan olarak projelendirme mantığını ve mantık yeteneklerini bilgisayar programlarıyla eşleştirebiliyorlar. Makine çevirisi bir verimlilik arttırıcıdır. 2013 yerelleştirme dünyasındaki sunumlarımızdan birini takip ediyoruz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir