Ankara Yeminli Tercüme Bürosu

Bizim için önemli müşterilerimizi belirlemek ve onların sabit müşteri olarak büromuz ile çalışma olanağı sağlamak.

Çeviri işinizden sabit bir gelir elde etmenin tek ve en önemli faktörü nedir?

Sık kullanılan terimler sözlüğü oluşturabileceğimiz ve tercüme etmemiz istenen metinlerin temasını ve içeriğini anlayabileceğimiz anlamına geliyor.

Ayrıca, her hafta yeni müşteriler aramaya devam etmememize gerek olmadığı anlamına da geliyor. Tabii ki, sürekli müşteri aramak ve onları firmaya bağlamak önemlidir ve mevcut müşteri sayısının artmasını sağlamak amacıyla yeni müşterilerle tanışmaya da hevesliyizdir.

Ancak asıl odak noktamız şu anki mevcut müşterilerimiz, çünkü onlar memnun olmazlarsa er ya da geç daha iyi bir tercüman / çeviri bürosu ararlar ve mevcut müşterilerimizi kaybedersek, aynı veya daha fazla iş gönderen yeni müşteriler aramamın çok zaman ve çaba gerektireceğini bilmekteyiz.

Bu yüzden düzenli müşterilerimizin farklı çeviri bürosu arayışına girmemeleri için her zaman ekstra yol kat ediyoruz. Bir çeviriye ek zaman ayırmak gerekirse, bunu müşteriyle olan ilişkiye yatırım olarak görüyoruz.

Bizim düşüncemize göre, bir terimin doğru olduğundan emin olmak için 15 dakikadan fazla harcamak, önemsiz olduğuna karar vermek ve olduğu gibi bırakmaktan daha iyidir. Fazladan 15 dakika, müşterimin mutlu olacağı anlamına gelirse değerli bir yatırımdır.

Bu durum redaksiyon ve inceleme için de geçerlidir; fazladan zaman harcamak çeviride basitçe bir hata yapmak ve müşteri kaybı yerine hatasız bir metin ve memnun bir müşteri anlamına gelebilir.

Müşterinin mükemmel olduğunuza ve her şeyi bildiğinize inanması gerekmez. Gerçekten emin olmadığımız herhangi bir terim varsa, çeviriyi teslim etmeden önce her zaman müşteriye bildiririz. Soruları ve metindeki tutarsızlıkları vurgulamak için çevirmen notlarını da ekleriz. Çeviriyi hatasız olarak yapmak için harcadığımız ekstra zamanın her zaman işimize yarayacağını biliyoruz. Böyle bir durumda müşteriye soru sorarsanız müşterilerin bundan memnun kaldıklarını görmekteyiz, çünkü bizim de istediğimiz gibi metnin gerçekten hatasız ve doğru bir şekilde tercümesini onlar da istemektedir. Bu sebeple müşterilerimizin istedikleri doğrultusunda kaliteli ve özverili bir çalışma göstermemiz gerektiği bilincindeyiz.

Ankara Yeminli Tercüme & Kızılay Yeminli Tercüme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir