Almanca Öğrenmek
Almanca Öğrenmek

5 Etkili Yol

Birçok kişi Almancanın öğrenilmesi en zor dillerden biri olduğunu düşünüyor. Almancada kelimelerin cinsiyete göre ayrıldığı bir gerçek, ayrıca birçok uzun kelime vardır ve dil bilgisini öğrenmek de zaman alıyor. Almanca dilini öğrenmeye ve çalışmaya karar vermeden önce, bu dili neden öğrenmeniz gerektiğini ve bu dilin hayatınıza nasıl fayda sağlayacağını sorgulamanız gerekir. Almanca dilini öğrenmek için birçok gerekçeniz olabilir; Bunlardan bazıları;

  • Almanca konuşan insanlarla iletişim kurmak
  • Güçlü bir ekonomiye sahip olduğu için Almanya’da iş bulmak.
  • Dünya seyahatinde Almanca dili size yardımcı olabilir.
  • Almanya’nın zengin kültürünü ve edebiyatını öğrenmek.
  • Dil öğrenme hedefleriniz netleştikten sonra, Almanca dilini öğrenmek için daha iyi bir strateji geliştirebileceksiniz.

Yeni Kelimeler Öğrenmeye Çalışın

Dil bilgisi yapısıyla karşılaştığınızda öncelikle endişeye kapılmayın ve sakin olun. Dilin temel yapısını öğrendikten sonra Almanca dili sizin için daha kolay olacaktır. Üç ana kategoriyi bilmelisiniz; eril (DER), dişi (DIE) ve nötr artikel yapıları (DAS). İlk öğrenme seviyesinde makalelerle kelimeler öğrenirseniz sizin için çok faydalı olur. Masanın eril anlamda olan Tisch olduğunu, ve masanın üzerindeki bardağın dişi yapıda olduğunu, bu yüzden Die Tasse ve der Tisch olarak yazıldığını bilmeniz gibi. Dil bilgisi bağlamında kelimeleri öğrenirseniz, iletişim engellerini kolayca aşabilir ve kendinize güvenerek iletişim kurabilirsiniz. Bu kavram Almanca dilinin tüm yönleri için geçerlidir.

Önemli Fiilleri Öğrenin

Bir zorunluluk, istek, izin ve olasılık gibi fikirleri ifade etmeye yardımcı olan birçok önemli fiil vardır. Bu fiilleri bir dil öğrenmenin ilk aşamasında öğrenirseniz, dili güçlü bir şekilde kavrama şansınız daha yüksektir. Ayrıca, bu fiillerin en yaygın kullanılan fiillerle birlikte fiil çekimini öğrenirseniz, birçok şeyi ifade edebilirsiniz.

Örneğin, Gehen (gitmek), Spielen (oynamak) ve lernen (öğrenmek) fiillerini öğrenirseniz, iyi iletişim kurabilirsiniz. Konnen (-ebilir, -abilir) ve mussen (zorunluluk mastarı) gibi mastarlarla kullanarak fiil çekimlerini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, gelecek zaman için zarflar ekleyebilirsiniz; Fiil çekimleri, kelime dilbilgisi ve edat ile önemli fiilleri ve zarfları öğrenerek iletişim hemen hemen her cümleyi Almanca dilinde kolaylıkla söyleyebilirsiniz.

Cinsiyete Göre Kelimeleri Öğrenin

Almanca dilinde eril, dişil ve nötr olarak kullanılan üç cinsiyet vardır. İsimleri tanımlamanın 16 farklı yolu vardır ve hangi ismin Der, Die ve Das artikeli aldığını öğrenmenin ezberlemek dışında özel bir neden yoktur.

Eril isimler her zaman ein ile kullanılır.

Dişil (Die) isimler her zaman eine ile kullanılır.

Neuter (Das) isimleri daima en artikeli alır.

Cinsiyete göre kelimeleri öğrenirseniz, öğrenme sürecini kolaylaştırırsınız.

Ankara Yeminli Tercüme – Kızılay Yeminli Tercüme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir