Açılış Sayfası
Açılış Sayfası

Etkili Bir Açılış Sayfası

Pazarlama stratejileri bir ceylan kovalayan çıta gibidir. Bu durumda iş dünyası çıtadır ve müşterilerin dikkatini en iyi ve etkili açılış sayfasıyla çekmek ister.

“Her şeye sahipsin” diyerek müşterilerin dikkatini çekebilmen gerekiyor, ama bunu nasıl yapacaksınız? Doğru şekilde tasarlanmış ve ses tonları içeren açılış sayfaları sayesinde müşteriniz teklifinize karşı koyamayacak.

Pazarlama stratejisi üç ana kategori altında toplanabilir.

Piyasa

Reklam

Açılış Sayfası

  • Başlık

Açılış sayfasının gözü ve kulağı başlıktır. Çeşitli boyut ve şekillerde hazırlanır, ve üç ögeye sahiptir; logo, reklam metni ve eylem tuşu (CTA). Renk şemaları, yazı tipi stili / boyutu, logonun kullanımı ve sonrasında CTA eklediğiniz gibi sayfaya güçlü bir bağlantı göstermek için bazı nitel faktörlerin web sitenize benzer olması gerekir.

  • Kahraman Görüntüsü

Marvel filmlerindeki görsellerden ve grafiklerden etkilendiğiniz gibi, dövüş sahneleri fazlasıyla muhteşemdir. Bir kahraman günü kurtarırken, bir kahraman vuruşu da açılış sayfasını kaydeder. Fikir, kalite ve verimliliği temsil eden bir görüntü, tek bir görüntüde toplanmıştır.

Gösterişli bir pelerin, bir ziyaretçiyi çekmek için ideal bir yaklaşım olmayabilir, ancak reklamınızı öne çıkaracak bir kahraman görüntüsüdür. Belki de bir kullanıcının fark ettiği ilk şey görüntüdür, bu nedenle ürün veya hizmetin amacına hizmet edecek yüksek kaliteli bir görüntü kullanın.

  • Eylem Çağrısı Hayat Kurtarıcıdır

Oldukça ilgi çekici veya akılda kalıcı bir ifade, pazarlama kampanyası için iksir gibidir. Özellikle bir açılış sayfası için, belirgin bir eylem tuşuyla çevrimiçi, kullanıcı oranlarını artırmanız gerekir. Kelimelerin tekrarlanması bir döngüdeki yaygın hatadır, bundan kaçınmanız gerekir.

Eylem çağrısı özel kitlenize hitap etmeli ve kullanıcının ilgisini çekecek özellikte olmalıdır.

Teklif sunmak

Danışma programı

Hemen iletişime geçin

Tekliflere açık

Konuşma Penceresi Açmak vs.

  • Reklam Metni

Eylem çağrısının önemine rağmen, kullanıcının dikkatini çarpıcı bir hikaye veya yaratıcı bir fikirle (içerik olarak) çekmeniz gerekir, bu nedenle reklamlar burada büyük rol oynar. Reklam metni kullanıcının açılış sayfasını ve ana web sitesini ziyaret etmesinde önemli pay sahibidir. Reklam metni markayı kaliteli kelimelerle vurgulayan, tanıtım aracıdır. Örneğin, müşterilerinizin deneyimlerini daha önceden deneyimlemiş bir kullanıcıyla etkileşim kurmak için müşterilerinizin referanslarını içeren bir reklam metni hazırlayabilirsiniz.

  • İyi bir Alt bilgi

Bir altbilginin iki ana amacı vardır; güçlü bir eylem çağrısı ve sosyal kanıt. İşletmelerden müşteriye sosyal etkileşimlerinizi ve açılış kitlesi üzerinde ne kadar güçlü bir etkinizin olduğunu gösteren sosyal medya simgeleri (LinkedIn, Instagram, Facebook vb.) bulunmaktadır.

Bir açılış sayfasının temel amacı çevrimiçi, kullanıcı oranını en üst düzeye çıkarmaktır. Açılış sayfalarınızı analiz etmek ve gerekli öngörülü değişiklikleri yapmak iyidir, ancak buna göre bir değişiklik yapabilmek için kitle gereksinimlerinin farkında olmanız gerekir.

Ticari işletmeniz için en önemli şeylerden bir tanesi de internet sitesi ve internet sitesinin açılış sayfasıdır. İyi bir açılış sayfası için bu yazımız size çok yararlı olacaktır.

Ankara Yeminli Tercüme – Kızılay Yeminli Tercüme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir